Telefon alırken nelere dikkat etmeli?

Telefon Alır İken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Teknoloji tüm hızı ile gelişmeye devam ederken telefon piyasası da karmaşık bir hal almaya başlıyor. Alacağınız telefonun özellikleri hem iş hem kişisel yaşantınızı etkileyecek hale geliyor. 

İşte sonradan pişman olmamak için telefon alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar;

• İşlemci:
İşlemci telefonun ana parçasıdır bir çok isteğiniz bu parça ile gerçekleştirilir telefon alır iken işlemcinin de bir okadar iyi olması sizin daha rahat ve kullanışlı deneyim elde etmenizi sağlar. Günlük yaşantımızda kullanılan bir çok telefonda Snapdragon’nun 600 serisi kullanılmakta bu seri orta segment olarak ta adlandırılabilir. Üst düzey telefonlarda ise 800 serisi kullanılmakta alt düzey telefonlarda ise 400 serisi kullanılıyor. Telefon alırken işlemci her daim önemini gösteriyor ve göstermeye devam edecek. 

•RAM
Telefonların bir önemli unsuru ise RAM dir RAM telefonun performansını etkileyen önemli unsurlardan biridir. Son zamanlarda hem üst hem orta segment telefonlarda 4 GB RAM kullanılmakta. Telefon alır iken 4 GB ve üstü RAM kapasitesine sahip telefon almamız sizi daha rahat ettirecektir. 

•Ekran:
Ekransız bir telefon günlük yaşantımızda yok denecek kadar azdır bundan dolayı ekran neredeyse her telefon için önemlidir. Alacağınız telefonun ekranı sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak drumda olmalıdır. Telefon alır iken ekranın kalitesi ve dokunmatik algısı ne kadar iyi olur ise telefondan alacağınız performans da bir okadar sağlıklı olacaktır. 

•Pil:
Günlük yaşantınızı kolaylıkla çıkarmak istiyor iseniz 3000 mAh ve üzerinde pil kapasitesi olan telefonları almanız daha uygun olacaktır. 

•Depolama:
Teknolojinin gelişmesi ile artık her şeyi cebimize deki küçük bilgisayara sığdırmaya başladık. Resimler, numaralar, uygulamalar ve bunun gibi bir çok şey. Telefonunuzun depolama alanı ne kadar fazla ise alacağınız deneyinde bir okadar fazla olacaktır. 

•Kamera:
Yaşadığımız anıları ve bir çok içeriğin resmi bizim için önemli oluyor. Çektiğiniz fotoğrafların detaylı ve kaliteli olmasıda elbet deneyiminizi artıracaktır. Telefon alır iken kameraya bakmayı unutmamanız gereken unsurlardan biridir. 

İşte telefon alır iken dikkat etmeniz gereken şeyleri sıraladık verdiğimiz bilgiler doğrultusunda umarız alacağınız telefon sizi her daim mutlu eder. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski